System drzwi unoszono-przesuwnych HST

Nowe drzwi unoszono-przesuwne HST 85 mm są ewenementem na rynku Z myślą o nieograniczonej swobodzie tworzenia przestrzeni, w których każde otwierane skrzydło może mieć wymiar od 800 mm do 3000 mm szerokości i wysokość do 2500 mm w białym kolorze. 

HST 85mm wersja Standard

                               

FUNKCJONALNOŚĆ I ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Niewątpliwą zaletą tego typu drzwi tarasowych są możliwe do wykonania konstrukcje o całkowitej rozpiętości do 6 metrów oraz maksymalne wymiary skrzydeł, które osiągają wartości 3000x2500mm. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł.

                                                                                                                                      

Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Najpopularniejsze schematy drzwi HST to:

- 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi

- 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi

Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. W tym rozwiązaniu uszczelnienie realizowane jest za pomocą zintegrowanych uszczelek, co gwarantuje wysoką szczelność.  Odpowiednia szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST, w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej, zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

 

Firma Lamgi produkuje drzwi HST na profilach:

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wróć